Skolkoordinator
Administration, receptionist & bussansvarig

Marie Löfberg, 073 -982 29 01

marie.lofberg@piltradsskolan.se

Skolsköterska
Heidi Slagstedt, 073 – 982 29 04 (måndag, torsdag, fredag)

Övrig tid kontakt via e-post: skolskoterska@piltradsskolan.se

Skolläkare
Johan Arnland

Tid till skolläkaren bokas via skolsköterskan.

Skolkurator
Sofia Jynnesjö
sofia.jynnesjo@piltradsskolan.se

Martin Spång
martin.spang@piltradsskolan.se

Skolpsykolog
Ulf Andersson
ulf.andersson@piltradsskolan.se

Socialpedagog (Npf)
Malin Naess
malin.naess@piltradsskolan.se

Speciallärare matematik
Sara Bergroth
sara.bergroth@piltradsskolan.se

Speciallärare svenska
Mia Björkström
mia.bjorkstrom@piltradsskolan.se

Rektor
Sofia Güclü-Nordin, 073 – 982 29 02
sofia.guclu-nordin@piltradsskolan.se

Tisdag-Fredag

Biträdande rektor
Anna-Lena Stenlund
anna.stenlund@piltradsskolan.se

Måndag-Fredag

Magnus Näslund, 073 – 982 29 00
magnus.naslund@piltradsskolan.se

Måndag-Fredag

Skolledningen sitter ofta i möten så lämna ett sms eller mail med ert namn och nummer så ringer vi upp så snart vi kan.

Fritidsföreståndare
Magnus Näslund, 073-982 29 00
magnus.naslund@piltradsskolan.se

Fritidsavdelning F-1
Telefon 073 – 982 29 09

Nevin Erdogan
nevin.erdogan@piltradsskolan.se

Ika Tillenius
ika.tillenius@piltradsskolan.se

Malin Franzén
malin.franzen@piltradsskolan.se

Harde Karimyam
harde.karimyam@piltradsskolan.se

Hadeel Rasheed
hadeel.rasheed@piltradsskolan.se

Förskoleklass (073 – 982 29 05)

Lisa Carlson, förskoleklass
lisa.carlson@piltradsskolan.se

Pia Albertsson, förskoleklass
pia.albertsson@piltradsskolan.se

Årskurs 1 (073-982 29 06)

Martina Nyberg, åk 1
martina.nyberg@piltradsskolan.se

Heléne Gärdeborn, åk 1
helene.gardeborn@piltradsskolan.se

Studion:

Malin Naess, socialpedagog
malin.naess@piltradsskolan.se

Ika Tillenius, skolgårdslärare och resurspedagog
ika.tillenius@piltradsskolan.se

Årskurs 2: (073 – 982 29 06)
Lisa Davidsson
lisa.davidsson@piltradsskolan.se

Victoria Ljunggren
victoria.ljunggren@piltradsskolan.se

Årskurs 3: (073 – 982 29 06)
Christa Ndayishimiye
christa.ndayishimiye@piltradsskolan.se

Victoria Ljunggren
victoria.ljunggren@piltradsskolan.se

Studion:

Malin Naess, socialpedagog
malin.naess@piltradsskolan.se

Ika Tillenius, skolgårdslärare och resurspedagog
ika.tillenius@piltradsskolan.se

År 4-6 (073 – 982 29 07)
Yesenia Parsi, lärare åk 6
yesenia.parsi@piltradsskolan.se

Liv-Marie Elstad, lärare åk 5
liv-marie.elstad@piltradsskolan.se

Simon Tiefenthal, lärare åk 6
simon.tiefenthal@piltradsskolan.se

Ulrika Abrahamsson, lärare studion
ulrika.abrahamsson@piltradsskolan.se

Sibel Adiguzel, skolgårdslärare och resurspedagog
sibel.adiguzel@piltradsskolan.se

Teodora Gorges (föräldraledig)
teodora.gorges@piltradsskolan.se

Mentor årskurs 7-9 (073 – 982 29 08)
Fernando Rocabado, mentor åk 7-9,
fernando.rocabado@piltradsskolan.se

Erika Norberg, medmentor åk 7
erika.norberg@piltradsskolan.se

Erika Joyson, medmentor åk 8
erika.joyson@piltradsskolan.se

Ivan Armas, medmentor åk 9
ivan.armas@piltradsskolan.se

Ulrika Abrahamsson, lärare studion
ulrika.abrahamsson@piltradsskolan.se

Övrig personal
Slöjd

Cheman Merza (syslöjd)
cheman.merza@piltradsskolan.se

Thomas Gustafsson (träslöjd)
thomas.gustafsson@piltradsskolan.se

Idrott

Hadeel Rasheed

hadeel.rasheed@piltradsskolan.se

Harde Karimyan
harde.karimyan@piltradsskolan.se

Spanska

Ivan Armas
ivan.armas@piltradsskolan.se

Franska

Erika Norberg
erika.norberg@piltradsskolan.se

Bild

Cheman Merza (syslöjd)
cheman.merza@piltradsskolan.se

Musik

Marc Linder
marc.linder@piltradsskolan.se

Kristendom

Christer Dalberg
christer.dalberg@piltradsskolan.se

Hemkunskap

Patricia Fortoul
patricia.fortoul@piltradsskolan.se

Studio åk 7-9

Fabio Rovaris
fabio.rovaris@piltradsskolan.se

Kock

Carola

Paul Kartal
kock@piltradsskolan.se

Vaktmästare

Thomas Gustafsson (träslöjd)
thomas.gustafsson@piltradsskolan.se